Mentalni Fitness

Radionica: Razvojni mentalni sklop - Kako izgraditi Mentalni fitness?

13.11.2025 13:17

Radionica osobnog razvoja održana je u Zagrebu, 13. studenog 2025. godine.

Hrvatska zajednica županija organizirala je radionicu naziva Razvojni mentalni sklop - Kako izgraditi Mentalni fitness?. Na edukaciji je sudjelovalo 20-ak djelatnika nekoliko županija i Grada Zagreba.

Cilj radionice bio je razviti svijest o važnosti mentalnog fitnessa i razvojnog mentalnog sklopa u životu i međuljudskim odnosima. Sudionici su dobili praktične alate koji im mogu pomoći u smanjenju stresa kao i za razvoj mentalnog fitnessa. Fokus radionice bio je na tome kako mentalni sklop oblikuje način razmišljanja i djelovanja – vrijednosti, motivacija, ustrajnost.

Radionica je bila dinamična, interaktivna i uključivala kombinaciju kratkih edukativnih dijelova, refleksivnih zadataka, diskusija i praktičnih vježbi. Fokus je bio na iskustvenom učenju – sudionici nisu primali samo informacije već su ih odmah povezivali s vlastitim primjerima iz prakse.

Predavačica: Ana Čerenšek, prof. psih.

Ana Čerenšek je sportska psihologinja i mentalna trenerica s više od dvadeset godina iskustva u radu s poslovnim timovima, sportašima i liderima. Kao suosnivačica Mentalnog Treninga, specijalizirala se za područja mentalne otpornosti, motivacije i razvoja potencijala pojedinaca i organizacija.